+ این روزها نمیرسم متمرکز و دقیق تر درمورد چیزی بنویسم و در تایمی که گیر میارم، موردی مینویسم. 
-- راستش من طی ۴۰ روز گذشته، تقریبا از بعد از جشنواره، که داستان اخر سال شروع شد، نتونستم فیلم زیادی ببینم. اما چشم، بازم اونایی که دیدم، و مابقی رو بررسی میکنم و پست بعدی پیشنهاد فیلم مینویسم.
-- داشتم تبلیغ پنیر لاکتیکی صباح رو میدیدم، یه جاش میگه .وقتی که خوشحالی و باریکی ،، یعنی به ایده آل ت نزدیکی» . این الان چاق ها رو مسخره کرد؟! یعنی چاقها ایده آل نیستن؟! نمیخواین کمپینی چیزی در حمایت از چاقها و اهمیت به بدن هر شخص برای خودش و. از این چیزا راه بندازین؟! :)
-- این خارجیا ، مخصوصا سلبریتیا شون، چالش دستمال توالت راه انداختن و مثلا فوتبالیستا با دستمال لوله ای روپایی میزنن و بسکتبالیستا پرت میکنن توی سطل و. از این مسخره بازیها . توی این اوضاع کمبود دستمال و گرونیش و محدودیتش. فقط سلبریتیای ما گاو و بیسواد نیستن!
-- امروز هم سر کار بودم. اصلا بخاطر همین تهران موندم، وگرنه اگه به قرنطینه بود، دوهفته پیش رفته بودم یه جایی که ادم نباشه، توی قرنطینه. اما موندم بخاطر یه حرف! اونقدر که این روزا ارزوی خواب بیشتر از دو سه ساعته رو دارم. ریشام خیلی بلند شده. و توش کلی سفید! دستام همه زخمی و خشک. اما خسته نشده م و فعلا هم نمیشم. ولی کلی ناراحتم. خیلی ناراحت! و از خیلی چیزا. حالمون اصلا خوب نیست. الان جا و وقت گفتنش نیست. اما اگه خودمون بفکر نباشیم، هیچکس نیست.» این جمله رو طی این سالها در هر موردی گفته بودم، بازم میگم. دولت (نظام) هیچ کمکی بهت نمیکنه، دستت رو روی زانوی خودت بذار» . اوضاع کرونا؟ راستش اصلا خوب نیست. در تمام جهان، بسیار ناراحت کننده، تلخ ، وسیع ، سخت ، تحت فشار ، مخصوصا در ایران، دولت کاملا بیخیال ، بیمارستانها بشدت در مضیقه تجهیزات، کمبود تخت و. ، مردم هم که میبینیم. اصلا انگار نه انگار! ۴ روز توی خونه موندن، خسته شدن! همه جا شلوغ! بگذریم. خلاصه گفتم. عددها بسیار بسیار با چیزی که توی تصورتون هست فرق میکنه و فقط هنوز قطعی نیست ، اما مرگ برای همسایه نیست. خدا نیاره برای کسی، اما بترسید از روزی که سه چهار عزیزتون رو طی دو روز از دست بدید و اصلا نفهمید کجا و چطور دفن میشن؟ نه کمکی، نه مراسمی، اگه بهشت زهرا رو ببینین، برای غریبه ها خون گریه میکنید. خودتونو بذارید جای اونا. دور از جون. رعایت کنید و کمک کنید. توان کمک مالی یا عملی ندارین؟ بهترین کمک ، آگاه سازیه. آدمهایی رو که چیزی براشون مهم نیست یا از روی بی اطلاعی ، رعایت نمیکنن، کاملا خر فهم کنید. به زور ، یا با واسطه، آگاهشون کنید، بترسونید اما با واقعییت. من به درک ، اما بقرعان کمر ِ کادر ِ درمانی داره زیر فشار های خودی و غیرخودی میشکنه. 
-- شیخ ما ، نارخاتون ، پرستار مهربون و آوازه خوان مرکز طبی کودکان ، غروغروی تیم کوهنوردی شهدای نارگیل، در برخورد و پرستاری از بیماران کرونا، خودش سی تی چِست ش مثبت شد :( بله ، کرونا :-( حالا درسته که بادمجون بم آفت نداره و زبونم لال، گرازها با کرونا نمیمیرن :-)) ) اما براش دعا کنید. افتاده توی قرنطینه خونگی، شبیه یه قطع نخاعی لمس. خداروشکر تازه کمی بهتره. جدای از شوخی، برای همه مریضها مخصوصا کرونایی های نگران و علی الخصوص نارخاتون دعا کنید، سفره ابالفضل نمیخواد اما نذر کردم اگه خوب بشه، هر کی بیاد کوه ، بهش آب نارگیل گازدار بدم D: زود خوب شو و برگرد به تیم. میدونی که چه مسیرهای خاصی رو برای بعد از کرونا جدا کردیم که بریم؟ هوم؟ بقول خارجیا #GetWellSoon

+ در ادامه مطلب ، یه عکس میذارم که خودتون میفهمید. و یه ترجمه گزارش آخرین کنفرانس جهانی covid19 در چین ، که احتمالا نمیفهمید. ولی بررسی بکنید.

ادامه مطلب

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها