+ شنای پروانه :
از فیلمهای پر سروصدای امسال بود. یک فیلمفارسی مدرن! ورود به دنیای اراذل و اوباش و اشرار . بنظرم چند تا از دلایل مورد توجه قرار گرفتنش، ورود به دنیایی بود که برای خیلی از بیننده ها ناشناخته ست. و مورد بعدی هم، درام های اجتماعی که زیاد ساخته میشه و شاید مشابهت های فیلم با مغزهای کوچک. و البته گریم امیر آقایی مشابه وحید مرادی.
قصه نسبتا خوب بود. هرچند که بیننده اونقدر درگیر صحنه ها میشد که شل بودن بافت قصه یادش میرفت و محو تماشا ، گاهی از داستان، روودست میخوره. بازیها همگی متوسط رو به بالاست و همین سطح باعث میشه حس خوبی داشته باشین. فیلمبرداری خیلی قوی نبود. بازی جواد عزتی (نقش اول) در حد سیمرغ نبود. اما
اما ریتم تند و خوب فیلم، صحنه های گیرا ، اتفاقات زیرپوست شهر و تدوین تمیز فیلم، باعث شده بود فیلم خوش ساخت و نسبتا دیدنی ای بدست بیاد که تقریبا اکثرا از دیدنش خوششون میاد. محمد کارت ، برای اولین فیلمش حتما حتما باید کلی تحسین بشه و بازم بخاطر فیلم خوبی که وسط این جشنواره گند بهمون داد، دمش گرم. اولاً نمره ۴ بهش دادم. نه بیشتر . همون ۴ . دوماً از دیدن لیست آرای مردمی فیلمهای امسال، راحت میشه فهمید که چرا مردم فیلمهای شبکه GEM رو دوست دارن.

+ خروج :
در مورد آخرین فیلم حاتمی کیا ، یک پست جدا مینویسم.

+ خون شد : 
فیلم مسعود کیمیایی رو نتونستم ببینم! چون ۲۰ تا تماس از دست رفته داشتم، چون رفتم بیمارستان! 
- الو ، بدو بیا بیمارستان لقمان
- چیشده؟
- حسین رو زدن. توی کماست. میخوان ببرنش توی اتاق عمل. امیر خان گفته بهت زنگ بزنم حتما بیای. همین الان.
- یعنی چی؟ :-| چیشده؟
- دعوا دیگه! تک مونده وسط ۷ نفر. با قمه زدن ، دوتا توی سرش، یه دونه پهلو ، پشت ران و.
نفهمیدم، قطع کردم، رفتم.
شنای پروانه فیلم قبلی بود. اینم ادامه ش. و سریال شنای پروانه هر روز توی این شهر ادامه داره.
* دوست کوچیک ِ هیکل گنده مون بهتره. بهوش اومده. خودش میدونه که یه کم بهتر بشه، کتک بعدی رو از خودم میخوره.

+ عامه پسند
راستش از فیلم خوشم نیومد. تلخ بود و ساده . اما نه بخاطر تلخیش، بلکه بخاطر شخصیت پردازی ضعیییف و قصه پر از ایراد و خارج از قواعد داستان نویسی ساده و اشتباهات فرهنگی زیاد و تدوین عجیب غریب و خیلی بیربط و نابجا ، خوشم نیومد.
بعد از فیلم کارگردان (سهیل بیرقی) رو دیدم. یه لحظه گفتم برم باهاش صحبت کنم، باز دیدم دیر شده، رفتم، اما بعدا پشیمون شدم. کاش خفتش میکردم و باهاش صحبت میکردم. فیلم درمورد زنی خانه دار و طلاق گرفته بود که میخواد روی پای خودش بایسته اما مشکلات و نوع نگاه مردم و . . هوتن شکیبا و باران کوثری و فاطمه معتمدآریا . من براش نمره ۲.۵ درنظر گرفتم و درنهایت به ۲ راضی شدم.

+ فیلم من میترسم» و قصیده گاو سفید» رو نرفتم. راستش امسال جشنواره بدتری به نسبت سال قبله. دیدن بعضی فیلمها سخت شده! مخصوصا فیلم بعدی که دیدم!

+ چند ساعت دیگه ایشالا نظرمو درمورد تندیس های امسال دکتر میم مینویسم.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها