+ مجبور شدم برم دندونپزشکی! بخاطر کار زیاد و درد دندون، ترسیدم بخوریم به عید و من اسیر این درد بشم و نتونم کارامو بکنم. دوست دندونپزشک همیشگی وسط کارش خیلی سریع برام درستش کرد. لعنتی با کرونا میشه کنار اومد، ولی با درد دندون ، نه!
+ صحبت از قرنطینه شهرها شده، بنظرم قرنطینه کامل شهرها اشتباهه. البته توی ایران اشتباهه. چون ما که اروپا نیستیم که توی هر شهر همه نیازها برطرف بشه! الان خدمات درمانی توی شهرستانها کامل موجوده؟ اگه یه بنده خدایی خدمات خاص پزشکی و فوری بخواد، توی همه شهرها دارن؟ نه!
+ مسئولین مملکت ما هیچوقت آمادگی بحران نداشتن و ندارن. الان که این موضوع پیش اومده، بخاطر وقت و انرژی ای که روی تامین ماسک و دستکش و محلول و داروهای کرونا گذاشتن، (که تازه اگه دخالت نمیکردن، بهتر پخش میشد و اینقدر کمبود نداشتیم) ، داروهای خاص دیگه برای بیماران خاص دچار کمبود شدید شده! چون نمیتونن روال سابق رو مثل قبل، حتی در همون حد نصفه و نیمه انجام بدن!
+ دوباره بگم، این که بعضیا میگن برای ساخت محلول ضدعفونی سطوح خانگی، وایتکس رو ۱ به ۵ قاطی کنید، اشتباهه و گاهی خیلی خطرناکه! 
برای سطوح خانگی باید ۲۰ سی سی سفیدکننده رو با یک لیتر اب مخلوط بکنید. یعنی نسبت یک به ۵۰
دقیق تر بگم. سفید کننده های خونگی حاوی سدیم هیپوکلریت ۵ درصد هستن ، شما باید اونو به ۰.۱ درصد برسوندید.
+ در مورد کمپین #در_خانه_بمانیم ، اره درسته ، خوبه. ولی به آدمای مختلف نباید انگ زد. بعضیا سالهاست که برای تامین نان روزانه، با بدتر از کرونا میجنگن و اگه یه روز سر کار نرن، میمیرن. بیمه ای نیست، تامینی در کار نیست، حمایتی از طرف مسئولین و حکومت نیست. همین الان هم خیلی از مغازه ها و اصناف بدبخت شدن. همه صاحبخونه ها هم نمیتونن اجاره نگیرن! زندگیشون با همون اجاره میچرخه. شرکت های خصوصی که قبلا قرارداد بسته بودن، باید کارهاشونو تحویل بدن و اگه ندن باید خسارت های سنگینی پرداخت بکنن. درصد زیادی از آدمایی که این کمپین ها رو راه میندازن و حمایت میکنن، موندن توی خونه فقط اونا رو از تفریحاتشون عقب میندازه. این رفتارها در اجتماع ضعیف و قابل رحم ما قطعیت نداره. نظراتتونو بگید اگه اشتباه میکنم.
+ لعنت خدا به صدا و سیما
+ بقول امیر خراسانی : الان بدترین زمان مبتلا شدن به کروناست. ظرفیت پزشکی کاملا مصرف شده. داروی قطعی در دسترس نیست. دانش پزشکی هنوز شوکه است و تخت بیمارستانی نیست‌. اما گذر زمان بنفع ما و به ضرر کروناست. همه از شهروندان عادی تا پزشکان و تگذاران، همه گیج و ناآزموده ایم. اما با گذر زمان همه یاد میگیرند که چه کنیم تا کرونا به بدن ما راه نیابد. درست مثل دیگر بیماریها بتدریج یاد میگیریم که چگونه در یک سیاره با کرونا زندگی کنیم
»

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها